Işık Çitçi Erkek Öğrenci Yurdu

Yurt Adı:
Işık Çitçi Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu
Yetkili:
Ersin Köseli
Kapasite:
97
Telefon:
0532 703 1040 – 0533 435 1364 -424 237 10 16
Fax:
424 233 65 84
Eposta:
elazigyurdu@iyc.org.tr
Adres:
Rüstempaşa Mah. Kışla Çıkmazı Sokak No:13 / Elazığ
Yurt Tipi:
Erkek Yurdu
Öğretim Türü:
Yüksek Öğretim Yurdu

ERSİN KÖSELİ (Yurt Müdürü)

1980 yılında Elazığın Kovancılar ilçesine bağlı Muratbağı köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini Muratbağında orta ve lise öğrenimini Tunceli İmam Hatip lisesinde tamamladı.2004 yılında Fırat Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliğini Kazanıp 2006 Yılında mezun oldu. 2009’da Açık öğretim İşletme Fakültesine geçiş yapıp 2011 yılında mezun oldu. Evli bir çocuk babası.

Öğrenci Yurdumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı?na bağlı olup, 2006 yılında hizmete açılmıştır. Öğrencilerimize , teknik olanaklarla güvenli ve kaliteli hizmet, sıcak, rahat ve konforlu bir ortam sunmaktadır.

Kurumumuz Elazığ Ordu Evi kavşağında bulunmakta olup, üniversiteye yürüyerek 25 dakika mesafededir. Yurdumuzun önünden toplu taşıma araçları da geçmektedir.

Yurt binamız dört bloktan oluşmakta olup, yurdumuz erkek öğrenciler içindir. Yurdumuz dört kişilik odalardan oluşmaktadır.

Merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmakta olup 24 saat sıcak su mevcuttur. Binamız ısı izolasyonludur.

Yaşanabilecek elektrik kesintilerinde jeneratörümüz devreye girer.

Binamız Deprem Yönetmeliği?ne uygunluk raporuna sahiptir.

Binamızda yangın alarm sistemi, yangın merdiveni ve yangına karşı her türlü donanım mevcuttur.

Yurdumuzda her odada kişiye özel kablolu ve kablosuz ADSL internet bağlantısı ile, açık mekanlarda kablosuz (wireless) internet bağlantısı (ücretsiz) olup bulunmaktadır. Sürekli açık olan etüt odalarımızda öğrencilerimiz ders çalışma imkanına sahiptir. Ortak mekanlarda mevcut bilgisayarlarımızdan öğrencilerimiz istedikleri zaman ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Odaların temizliği tecrübeli elemanlarımız tarafından yapılmaktadır. Çamaşır ve ütü odalarımız mevcuttur.

Su kesintilerinde yedek depolarımız devreye girer.

Yurdumuzun içinde bulunan yemekhanede öğretim dönemi boyunca kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği; temiz ve hijyen ortamlarda öğrencilere sunulmaktadır.

Yurdumuz 24 saat süreyle güvenlik koruması altında olup, sürekli güvenlik kameraları denetimindedir.

Tüm öğrencilerimiz olabilecek her türlü sağlık problemlerinde idari personelimiz kontrolünde en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılarak ilk yardım müdahalesi yapılmaktadır.