6 Aralık 2019 Palu İlçemizden Gelen Öğrencilerin Cemiyetimizi Ziyareti

İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şubemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından “Yeşeren Değerler Eğitimi “ projesi kapsamında, Palu ilçesindeki 35 öğrenciyi Gençlik ve Eğitim Merkezimizde ağırladık.
Gençlerimiz Eğitim Merkezimizde güne kahvaltıyla başlayarak sinema, kütüphane, bilardo, masa tenisi ve çeşitli oyun alanlarıyla devam ettiler. Abdulbaki ÇAĞATAY hocamızın sohbetinden sonra öğlen yemeği için Fırat Üniversitesine geçen öğrencilerimiz yemekte Fırat Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ile bir araya geldi.
öğlen yemeği yenildikten sonra ,Şube Başkanımız Şahin Kara, Yönetim Kurulu üyemiz ve Eğitim Destek Platformu Başkanı Cumali Ayyıldız,Tamer Batı, şube Müdürü Mehmet Kaya Demir, Palu YİBO, İmam Hatip ve Atatürk Ortaokulu öğrencileri ve okul öğretmenleri ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’ı makamında ziyaret ettik.
Ziyaret dolayısıyla bir açıklama yapan İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu üyemiz ve Eğitim Destek Platformu Başkanı Cumali Ayyıldız, Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan ortak bir proje kapsamında Palu ilçesindeki öğrencilerle Fırat Üniversitesini gezdiklerini belirterek, ilgi ve alakasından dolayı Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’a teşekkür etti.
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, bugün İlim Yayma Cemiyetinin projesi kapsamında Palu’dan gelen ortaokul seviyesindeki öğrencileri Üniversitede ağırladıkları ifade ederek, “Amacımız, çocukların gelecekle ilgili beklentileri noktasında onlara rehberlik etmek ve kendi geleceklerini planlarken onlara yardımcı olmaktır” dedi.
Bu etkilikte desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Feyzi GÜRTÜRK’e, Palu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ALAKAŞ’a, Şube Başkanımız Şahin KARA’ya, Eğitime Destek Platformu Dönem Başkanı Cuma Ali AYYILDIZ’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.Ülkemizin kalkınmasına; milli, ahlaki, dini, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını ve milletini seven bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunmaktayız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir