Asımın Nesli Şiir Yarışması

ASIM’IN NESLİ” MEHMET AKİF ERSOY ŞİİRLERİ OKUMA YARIŞMASI

BAŞVURU FORMU 

YARIŞMANIN ADI:  “ASIM’IN NESLİ” Mehmet Akif Ersoy Şiirleri Okuma Yarışması

YARIŞMANIN AMACI:  Öğrencilerin Mehmet Akif Ersoy’u ve şiir dünyasını tanımalarını sağlamak,  öğrencilere etkili şiir okuyabilme yeteneği kazandırmak.

YARIŞMANIN KAPSAMI: Yarışma Elazığ’daki lise ve dengi okullar ile Fırat Üniversitesi’nde okuyan öğrencilere yöneliktir. (Yarışma iki ayrı kategoride değerlendirilecektir.)

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI:

1- Yarışmaya Fırat Üniversitesi öğrencileri ve il genelindeki lise ve dengi okullarda okuyan öğrenciler ancak  katılabilirler.

2-Öğrenciler yarışmaya Mehmet Akif Ersoy’un “Safahat” adlı eserinde yer alan  bilinirlik düzeyi yüksek olan “Çanakkale Şehitlerine” şiiri ile milletimizin marşı olan “İstiklal Marşı” haricindeki  bir şiirle katılabilirler. 

3- Şiirler öğrencinin hazırlayacağı fon müziği ve slayt eşliğinde okunabilir. Ancak jüri değerlendirmede bu unsurları göz önünde bulundurmayacaktır. 

4- Şiirlerin okunma süresi 7(yedi) dakika ile sınırlandırılmıştır. Jüri değerlendirmede süreyi dikkate alacaktır. 

5- Okul müdürlüklerinin  yarışmaya katılacak öğrencileri ve seslendirecekleri eseri yazılı olarak en geç 16 Aralık 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirmeleri gerekmektedir.

6- Ödüllü şiir okuma yarışması 20 Aralık 2019 Cuma günü saat 13.30 da Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapılacaktır. Okul müdürlükleri yarışmaya katılacak öğrencileri belirtilen gün ve saatte hazır bulunduracaklardır.

7- Fırat Üniversitesi öğrencilerinin yarışmayla ilgili başvuruyu   (https://elazigiyc.com ) adresine veya Elazığ İlim Yayma Cemiyeti Merkezi’ne ( İzzetpaşa Mah. Mehmetçik Sok. No:23 ) şahsen başvurmaları gerekmektedir. 

8- Yarışmanın ödül töreni 26 Aralık 2019  Perşembe  günü saat 18.23’te Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.

ÖDÜL:

LİSE VE DENGİ OKULLAR

KATEGORİSİ

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ

KATEGORİSİ

 

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ:

1000 TL 1000 TL
 

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ:

750 TL 750 TL
 

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ:

500 TL 500 TL
 

MANSİYON

Kitap Seti Kitap SetiÜlkemizin kalkınmasına; milli, ahlaki, dini, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını ve milletini seven bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunmaktayız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir